Potrebujete schodolez?

Potrebujete schodolez? Jedná sa o zariadenie, ktoré spolu s vami bude prekonávať výškové bariéry každého schodiska.

Potrebujete schodolez

Potrebujete schodolez? Radi Vám ho bezplatne predvedieme priamo na vašom schodisku.

Chcete sa stretávať so svojimi priateľmi? Chcete navštevovať spoločenské podujatia a byť súčasťou bežného, každodenného života? Chcete byť slobodní, ísť kde vy chcete? Potrebujete schodolez.

Máte zníženú schopnosť pohybu a nemáte doma žiadne zdvíhacie zariadenie?  Presun po schodisku je pre vás nebezpečný a pre vašich asistentov náročný. Pokiaľ sa presúvate na schodisku na invalidnom vozíku a želáte si zariadenie pre viaceré schodiská, potrebujete schodolez.

 

Potrebujete si zabezpečiť bezbariérový prístup k vášmu lekárovi?

Potrebujete schodolez.

Vzhľadom k jeho šikovnému spôsobu nakladania a prevážania v aute, je možné schodolez používať aj na viacerých miestach.

Bývate v bytovke, ktorá má výťah na medziposchodí a schodisko pred vchodom? Potrebujete schodolez.
Schodolez môžete použiť hneď dva krát. Pri presune od výťahu a na vonkajšom schodisku.

 

Bývate na 3. a vyššom poschodí bez výťahu?

Potrebujete schodolez.

Pre tretie poschodie je cena schodiskovej plošiny, alebo stoličkového výťahu, vyššia než je príspevok na zdvíhacie zariadenie. Doplatok by v takomto prípade bol veľmi vysoký. Preto je vhodné pre tieto prípady použiť schodolez. Navyše schodolez je rýchlejší ako schodisková plošina, alebo stoličkový výťah.

Máte príliš úzke schodisko, alebo nie je dostatočne pevné pre schodiskový výťah? Potrebujete schodolez. Schodolez je schopný presunúť vás aj po úzkom schodisku.

 

 

Ovládanie schodolezu vám vysvetlíme počas bezplatného odskúšania u vás doma. Ako sa schodolez používa si budete môcť vyskúšať, tak najlepšie zistíte či je táto pomôcka pre vás vhodná.

Pridajte sa k našim spokojným klientom. Vyriešime za vás doplatok za zdvíhacie zariadenie od klubu SPIG do výšky až 10 % z ceny zariadenia.

Zanechajte nám váš kontakt, meno, adresu, telefón. Náš regionálny obchodný zástupca vám zavolá a dohodne termín bezplatného odskúšania schodolezu kdekoľvek na Slovensku.

 

Bezplatné odskúšanie schodolezu

Bezplatné odskúšanie schodolezu je najjednoduchším riešením ako zistíte, či je toto zariadenie pre Vás vhodné.

Vďaka schodolezu pre imobilných sú schodiskové bariéry ľahko prekonateľné. Presun po schodisku je pohodlný a rýchly. Schodolez je profesionálne, vyhradené technické zariadenie. Nemusíte sa báť o svoje bezpečie pri presune. Po rýchlom zaškolení sa veľmi ľahko obsluhuje. Obsluhovať ho môže následne ktokoľvek. Raz vyskúšať je lepšie ako 100 krát vidieť. Využite možnosť bezplatne odskúšať schodolez. Zístíte aká je to veľká pomoc. Priamo u vás doma na vašom schodisku. Pri bezplatnom odskúšaní sa dozviete viac informácií o tom, ako je možné schodolez financovať vďaka príspevku od štátu a doplatku od KLUB SPIG.

Schodolez sa ľahko nakladá do auta

Pásový schodolez sa ľahko nakladá do auta. Schodolez je vyhradené technické zariadenie pre imobilných, ktoré slúži pre jednoduchý presun po schodisku. Vďaka tomu, že schodolez je prenosné zariadenie, je možné ho používať na viacerých schodiskách. Zároveň sa veľmi ľahko nakladá do vozidla. Schodolez do kufra auta vylezie sám, je potrebné ho správne nakloniť. Následne postačí iba odopnúť rameno. Schodolez pri presune po schodoch, aj v tomto prípade pracuje na princípe ťažiska. Nie je pre vás vôbec namáhavé pridŕžať schodolez počas nakladania do auta. Nie je potrebné mať auto s veľkým kufrom. ľahko sa nakladá aj do sedana, hatchbacku, combi. Vďaka posuvným pásom schodolez vylezie do akéhokoľvek kufra auta.

Veľmi rýchlo sa naučíte ho používať sami

Nájdete u nás pásové schodolezy pre rovné a viac podestové schodiská, ale aj kolieskové schodolezy, ktoré sú navrhnuté pre točené schodiská. V prípade kolieskových schodolezov si máte možnosť vybrať buď tie, ktoré umožňujú pripojenie na vozík, alebo tie, ktoré ponúkajú sedačku. Pridajte sa k našim spokojným klientom a využite možnosť doplatku do 10% od KLUBu SPIG k príspevku na schodolez. Raz vyskúšať je viac, než sto krát vidieť.

Telefónne číslo: 0800 105 707


Príspevok na schodolez

Príspevok na schodolez je možné získať vďaka kompenzačnému zákonu od úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Po bezplatnom odskúšaní schodolezu u vás doma od nás dostanete podklady s ktorými sa môžete obrátiť na kompenzačné oddelenie úradu práce vo vašom okrese. Žiadosť na priznanie príspevku na schodolez a ostatné dokumenty, ktoré je potrebné priložiť  sú označené pečiatkou konkrétneho úradu.

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny rozhodnutie do 60 dní. Po priznaní, príspevok na schodolez posielajú na váš účet. Maximálna výška príspevku ju 95%

PEŇAŽNÝ PRÍSPEVOK NA KÚPU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIA § 33

(1) Fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorá je podľa komplexného posudku vypracovaného podľa § 15 ods. 1 odkázaná na zdvíhacie zariadenie, možno poskytnúť peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia, ak sa zdvíhacie zariadenie neposkytuje ani nepožičiava na základe verejného zdravotného poistenia.37

čítať viac.


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *