Pásové schodolezy Sherpa pre ZŤP osoby
sú vybavené pásmi, alebo kolieskami a kvalitným elektromotorom.
Tieto schodolezy majú nosnosť až 150 kg a sú schopné prepravovať aj elektrické vozíky. SPIG, s.ro. Sherpa používajú špičkovú technológiu, ktorá zaručuje, že sa budú odlišovať od bežného pásového schodlezu, ktorý je v súčasnosti dostupný na trhu.
Sledujte niekoľko ich charakteristických vlastností
Automatický sklopný mechanizmus schodolezu, ľaké uchopenie invalidného vozíka pri preprave zdravotne postihnutých osôb na schodoch , keď osoba so zdravotným postihnutím cestuje hore alebo dole po schodoch Na schodoch sa dá otáčať až o 360 °
Pohon umožňuje pohyb postihnutých osôb po točitých schodiskách hore a dole, vďaka kolieskovému schodolezu. Umožňuje osobám so zdravotným postihnutím prepravovať sa na invalidných vozíkoch na schodoch v uhle až 45 stupňov, v porovnaní s väčšinou tradičných pásových alebo kolesových schodolezov, ktorí môžu cestovať hore a dole po schodoch s maximálnym uhlom 35°.
Schodolez na schody zaisťujú maximálny komfort pre zdravotne postihnutých ľudí, pretože riešia problém nutnosti ísť hore a dole po schodoch. Tiež nevyžadujú, aby operátor pohyboval postihnutú osobu na invalidnom vozíku po schodoch. Na druhej strane, tento typ schodolezu je možné použiť iba v domácnosti. Tiež vyžadujú pre svoju inštaláciu štrukturálne úpravy, ktoré nie sú ľahko reverzibilné. Ďalšou nevýhodou je, že pevné schodolezce sú všeobecne veľmi drahé.
Hlavnou výhodou, ktorú zdieľajú všetky typy ručných schodolezov, či už pásových alebo kolesových, je, že sa dajú pohybovať z jednej sady schodov alebo schodov na druhú. Ponúkajú preto maximálnu možnú mobilitu postihnutým ľuďom.
Existujú značné rozdiely medzi schodolezom na kolieskach a schodolezom s pásmi.
Rozdiel z hľadiska bezpečnosti, pohodlia a kapacity sa odráža v ich cene, aj keď je zvyčajne oveľa nižšia ako cena pevného lezca po schodoch.
Malo by sa tiež spomenúť, že schodiskové výťahy a prenosné schodolezy sú nevyhnutnou pomocou. Je úplne možné, aby ste mali oba. V závislosti od konkrétnych okolností postihnutého človeka, typu budovy a schodiska a samozrejme od finančných zdrojov rodiny.
Všeobecne možno povedať, že keď je človek s motorickým postihnutím mladý, schopnosť prekonať architektonické bariéry má zásadný význam pre jeho kvalitu života. Bolo by však chybou predpokladať, že mobilita nie je dôležitým faktorom v kvalite života staršej osoby na invalidnom vozíku, aj keď už nepracuje a odchádza z domu menej často ako mladší človek. Ak chcete byť starší a sami, byť kvôli motorickým ťažkostiam uviazaní v dome, je to u starších ľudí príčinou osamelosti, pretože sa nemôžu zúčastňovať na spoločenských aktivitách.
Objavte náš pásový schodolez pre zdravotne postihnuté osoby na invalidných vozíkoch:

Prenosné schodolezy

Schodolez pre elektrický vozík

Nastupovanie.

Schodolez cenovo dostupné riešenie.