Schodolez, poznáme tiež ako zdvíhacie zariadenie

Schodolez zdvíhacie zariadenie, ktoré stačí pripnúť na invalidný vozík a vďaka jednej asistujúcej osobe prevezie invalidného klienta po schodoch. Schodolez, je zariadenie navrhnuté na prepravu ľudí s obmedzenou pohyblivosťou po schodoch. Toto zariadenie je často používané v miestach, kde nie sú k dispozícii výťahy alebo iné alternatívy pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu.

Schodolez zdvíhacie zariadenie

Schodolez zdvíhacie zariadenie pozostáva zo sedadla alebo konzoly, ktorá je pripojená k mechanickým alebo elektrickým invalidným vozíkom. Tieto kolieska sa pohybujú po vodicích umiestnených na schodoch. Umožňujúc tak pohyb nahor alebo nadol po schodoch. Ovládanie schodoleze je často jednoduché a umožňuje užívateľovi bezpečne riadiť pohyb.

Takéto zariadenie je užitočné najmä v situáciách, kde je potrebné prekonať schody, a nemáme k dispozícii iné formy dopravy pre osoby so zníženou pohyblivosťou. Je to užitočná technológia, ktorá pomáha ľuďom so zdravotným postihnutím zvládať fyzické prekážky.

Pre zasvetenie do problematiky ohľadne schodolezov si prezrite reportáž Slovenskej televízie RTVS
v Dámskom klube. Kde sa problematikou prenosných zdvíhacích zariadení / schodolezou zaoberali hlbšie.

Ako ešte sa prekonávajú schodiskové bariery ?

Prekonávanie schodiskových bariér pre osoby so zníženou pohyblivosťou je dôležitou otázkou, a existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť:

Schodolez zdvíhacie zariadenie: Ako som predtým spomenul, schodoleze sú zariadenia navrhnuté na prepravu ľudí po schodoch. Môžu byť inštalované na existujúcich schodoch a umožňujú užívateľom bezpečne prekonávať výškové rozdiely.

Plošiny na schodoch: Plošiny na schodoch sú ďalšou možnosťou. Sú to plošiny, ktoré sú nainštalované na schody a pohybujú sa nahor alebo nadol. Tím poskytujú užívateľom prístup ku každému poschodiu bez potreby zdolávať schody pešo.

Výťahy pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou: V niektorých prípadoch môžu byť nainštalované výťahy špeciálne určené pre osoby so zníženou pohyblivosťou. Tím sa umožní pohyb medzi rôznymi úrovňami budovy.

Rampy: Rampy sú sklonené plochy, ktoré môžu pomôcť pri prechode vozíkom alebo iným vozidlom s obmedzenou pohyblivosťou. Sú užitočné nielen pri schodoch, ale aj pri iných prekážkach. Ako sú výškové rozdiely na chodníkoch.

Architektonické úpravy: Pri navrhovaní alebo rekonštruovaní budov sa môžu zohľadniť aj architektonické úpravy, aby sa minimalizovali bariéry pre osoby so zníženou pohyblivosťou. To môže zahŕňať širšie dvere, bezbariérový prístup na chodníkoch a iné úpravy.

V súhrne, prekonávanie schodiskových bariér vyžaduje kombináciu technických riešení a architektonických úprav, aby sa zabezpečila plná prístupnosť pre všetkých.


Môžete získať príspevok vo výške až 98% z ceny zariadenia

So zmenou životnej situácie prichádzajú otázky o financovaní pomôcok pre imobilných. My vám pomôžeme vybaviť štátny príspevok, ktorý sa vzťahuje na všetky naše zariadenia ako

schodolez, stropný zdvihák, šikmá schodisková plošina, zvislá plošina, stoličkový výťah a úprava automobilu.

O štátny príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia si môže požiadať fyzická osoba ŤZP so zníženou schopnosťou pohybu. Radi vám poradíme a pomôžeme s dofinancovaním zariadenia.


Aké sú všetky príčíny toho, že človek skončí na invalidnom vozíku?

Existuje mnoho príčin, ktoré môžu viesť k tomu, že človek skončí na invalidnom vozíku. Tieto príčiny môžu byť vrodené, získané v priebehu života alebo spôsobené náhodnými udalosťami. Niektoré z najčastejších príčin zahŕňajú:

Vrodené postihnutie: Niektoré osoby sa narodia s postihnutím, ktoré ovplyvňuje ich schopnosť pohybu a vedie k potrebe používať invalidný vozík.

Dopravné nehody: Vážne dopravné nehody, ako sú automobilové kolízie, môžu spôsobiť vážne zranenia chrbtice alebo mozgu, čo vedie k strate schopnosti chôdze a potrebe invalidného vozíka.

Náhodné úrazy: Náhodné úrazy, ako pády z výšky, športové úrazy alebo pracovné úrazy, môžu spôsobiť zranenia, ktoré vedú k postihnutiu a potrebe invalidného vozíka.

Choroby chrbtice: Rôzne choroby chrbtice, ako napríklad roztrúsená skleróza, amyotrofická laterálna skleróza (ALS) alebo spinálna svalová atrofia, môžu postihovať nervový systém a spôsobiť potrebu invalidného vozíka.

Úrazy mozgu: Vážne úrazy mozgu, či už v dôsledku nehody alebo iných príčin, môžu mať za následok stratu pohybu a potrebu používať invalidný vozík.

Infekcie a ochorenia: Niektoré infekcie a ochorenia môžu mať závažné následky na zdravie a pohybové schopnosti, čo môže viesť k potrebe invalidného vozíka.

Degeneratívne ochorenia: Degeneratívne ochorenia, ako napríklad osteoartritída alebo degenerácia medzistavcových platničiek, môžu spôsobiť chronické bolesti a obmedzenia pohybu.

Amputácie: Amputácie končatín v dôsledku zranení alebo chirurgických zákrokov môžu viesť k potrebe invalidného vozíka.

Je dôležité si uvedomiť, že každý prípad je jedinečný, a existuje mnoho ďalších individuálnych príčin, ktoré môžu viesť k potrebe invalidného vozíka. Rovnako dôležité je ponúknuť podporu a porozumenie ľuďom, ktorí žijú s obmedzenou pohyblivosťou. schodolez zdvíhacie zariadenie.


Najrýchlejšie a cenovo najdostupnejšie riešenie na presun po schodoch  je schodolez zdvíhacie zariadenie

 

Schodolez cena

Schodolez cena

Zapožičajte si schodolez bezplatne

Zapožičajte si schodolez bezplatne

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *