Zapožičanie schodolezu je možné bezplatne

Zapožičanie schodolezu je možné bezplatne.

Zapožičanie schodolezu je možné v SPIGu, kým klient čaká na schválenie príspevku na nové zdvíhacie zariadenie .

 

Zapožičanie schodolezu je súčasť služby, ktorú poskytujeme našim klientom pred schválením príspevku na zdvíhacie zariadenie pokiaľ si to želajú. Zapožičanie schodolezu tak môže uľahčiť prvé dni, nemusíte čakať na svoje zariadenie. Nový schodolez vám bude odovzdaný po schválení príspevku.

Zapožičanie schodolezu je možné až po bezplatnom odskúšaní.

Zapožičanie schodolezu

Potrebujete požičať schodolez?

Schodolez si môžete zapožičať aj pokiaľ čakáte schválenie a montáž schodiskovej plošiny, stoličkového výťahu.

Obráťte sa na spoločnosť speak s.r.o. a pridajte sa k spokojným zákazníkom. Pomôžeme vám s vybavením príspevku na zdvíhacie zariadenie, môžeme vám požičať schodolez. Vďaka klubu SPIG získavate doplatok do 10 percent zo sumy zdvíhacieho zariadenia.

Pre zapožičanie schodolezu je potrebné absolvovať školenie, ktoré vám urobí obchodný zástupca pri bezplatnom odskúšaní schodolezu u vás doma. Nechajte nám kontakt meno adresu Telefónne číslo, obchodný zástupca vás bude kontaktovať, dohodne si s vami bezplatné odskúšanie schodolezu.

Schodolez je veľký pomocník v domácnosti s osobou s ťažkým zdravotným postihnutím. Vďaka schodolezu je presun po schodisku bezpečný. Ovláda sa veľmi jednoducho. Presun na ňom je pohodlný, vďaka nastaviteľnej opierke hlavy. Asistent ovláda schodolez tlačítkami, manipulácia si nevyžaduje žiadnu fyzickú námahu.  Môžete sa naňho spoľahnúť vždy keď ho budete potrebovať. Jediné čo od vás váš schodolez vyžaduje je pravidelné nabíjanie.

 

 

Po bezplatnom odskúšaní

Po bezplatnom odskúšaní je možné požičať schodolez, zároveň si, ale budete môcť žiadať príspevok na nové zariadenie, ktoré bude vaše vlastné. Na bezplatnom odskúšaní vám vysvetlíme, ako si môžete žiadať na zdvíhacie zariadenie príspevok od Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Príspevok je v maximálnej výške 95% z ceny zariadenia. Pridajte sa k spokojným klientom SPIG, s.r.o. a získajte k príspevku aj doplatok od KLUB SPIG.

 

Ako funguje schodolez?

Schodolez je zariadenie navrhnuté na pohyb po schodách pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou, najmä pre tých, ktorí súvojevozschopní ale majú problémy so stúpaním alebo zostupovaním po schodoch. Existuje niekoľko typov schodolezov, ale väčšina z nich funguje podobným spôsobom.

Elektrický pohon: Väčšina schodolezov má elektrický pohon. Užívateľ ovláda zariadenie pomocou ovládača, ktorý môže byť umiestnený na rukoväti alebo inom mieste, ktoré je pre užívateľa pohodlné. Po stlačení tlačidla na ovládači sa schodolez pohybuje po schodoch nahor alebo nadol.

Držadlo a pohybové mechanizmy: Schodolezy majú držadlo alebo sedadlo, na ktorom užívateľ sedí alebo sa opiera. Kolesá alebo pohybové mechanizmy na základe elektrického pohonu potom pohybujú schodolezom po schodoch.

Bezpečnostné prvky: Väčšina schodolezov má zabudované bezpečnostné prvky, ako sú pásy na upevnenie, ktoré chránia užívateľa pred pádom. Tieto bezpečnostné prvky sú dôležité na minimalizáciu rizika úrazu.

Rozpoznanie schodov: Schodolezy majú často senzory alebo kamery, ktoré pomáhajú zariadeniu rozpoznať schody a prispôsobiť sa ich tvaru a veľkosti.

Schodolezy môžu byť používané doma alebo v verejných priestoroch, a ich cieľom je umožniť ľuďom so zdravotným postihnutím väčšiu nezávislosť a schopnosť prekonávať prekážky, ako sú schody.

Schodolez je pomocník 

Pri presune po schodisku na schodolezy sa nemusíte báť o to že by mohol nastať pád. Toto zdvíhacie zariadenie má tak navrhnuté ťažisko, aby nebolo možné schodolez osobou prevráti počas presunú na schodisku a ani pri presune po rovnej ploche. Klient zo schodolezu naozaj nemôže vypadnúť Pokiaľ ale má pocit že presuň schodolezy nie je bezpečný Môže sa spoľahnúť minimálne na bezpečnostný pás ktorý ho pevne udrží v prípade ak by sa náhodou naozaj stalo že mechanický vozík na schodolez nebol vhodne pripevnený a uvoľní sa počas presunu po schodisku bezpečnostný pás vás zadrží a váš asistent môže zatiaľ napraviť uchopenie mechanického vozíka so schodolezom.

Schodolez

Schodolez

Ako ocení človek na invalidnom vozíku zdvíhacie zariadenie na schody?

Pre ľudí na invalidných vozíkoch môže zdvíhacie zariadenie na schody prinášať výrazné výhody a zlepšiť ich schopnosť pohybovať sa v prostrediach so schodmi. Tu sú niektoré z možných pozitív: Zvýšená nezávislosť: Zdvíhacie zariadenie na schody môže zvýšiť nezávislosť ľudí na invalidných vozíkoch, pretože im umožňuje prekonávať architektonické bariéry, ktoré by inak mohli predstavovať prekážky. Dostupnosť do verejných priestorov: Tieto zdvíhacie systémy môžu umožniť prístup k verejným priestorom, ktoré by inak mohli byť pre ľudí na invalidných vozíkoch ťažko dosiahnuteľné alebo úplne nedostupné.

Väčšia mobilita: S týmito zdvíhacími zariadeniami môžu ľudia na invalidných vozíkoch cestovať do miest, kde by inak mohli naraziť na problémy s pohybom.

Zvýšená účasť v spoločnosti: Schopnosť prekonať schody môže ľuďom na invalidných vozíkoch umožniť aktívnejšiu účasť v rôznych aktivitách, či už ide o návštevu reštaurácií, kultúrnych podujatí alebo iných verejných miest.

Psychologické benefity: Zdvíhacie zariadenie môže prispieť aj k zvýšeniu sebavedomia a psychického pohodlia, pretože ľuďom poskytuje prostriedky na prekonávanie fyzických prekážok.

Je dôležité si uvedomiť, že skúsenosti môžu byť individuálne a závisia od konkrétnych okolností a potrieb každého jednotlivca. Napriek tomu sa zdvíhacie zariadenia na schody môžu ukázať ako cenný nástroj pre zvýšenie dostupnosti a pohodlia pre ľudí na invalidných vozíkoch.

ZAPOŽIČAJTE SI SCHODOLEZ bezplatne hneď ! 

Pomôžeme Vám vybaviť si finančný príspevok na kúpu schodolezu a dovtedy si môžete od nás schodolez zapožičat bezplatne. Nemusíte investovať vlastné finančné prostriedy. Úrad Práce Socialnych Vecí a Rodiny poskytuje finančný príspevok na kúpu schodolezu, alebo aj iných zdvíhacích zariadení. Do vtedy, kým Vám úrad schváli dotáciu / príspevok, môžete používať schodolez, ktorý Vám zapožičiame bezplatne. Kontaktujte nás, zapožičaný schodolez môžete mať doma už zajtra.

Telefónne číslo: 0800 105 707

čítať viac→

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *